3 תכונות שכדאי לשים אליהן לב כשקונים מיקרוגלים

3 תכונות שכדאי לשים אליהן לב כשקונים מיקרוגלים
מיקרוגלים | מיקרוגל

מיקרוגלים | מיקרוגל

מיקרוגל יכול להפוך את החיים לפשוטים ויעילים, בוודאי כאשר יש ילדים קטנים. השאלה היא איך לבחור מבין כל ההיצע את המיקרוגל שיעשה עבורכם את השירות הטוב ביותר.

אורית היא אמא לארבעה ילדים קטנים, וחייבת לנהל שגרת יום מאוד מהודקת מבחינת לוחות זמנים. "יש אנשים שמתעייפים רק מלשמוע את ההתנהלות היום יומית שלי", היא אומרת בבדיחות הדעת. "אני קמה לפני שהשמש עולה והולכת לישון הרבה אחרי שהיא שוקעת. אני מנווטת בין עבודה מאוד תובענית לארבעה ילדים קטנים והעובדה שאני חד הורית לא הופכת את כל זה ליותר קל. יחד עם זאת, יש כמה וכמה דברים שעוזרים לי להתנהל ביעילות אדירה מבחינת זמנים. זה בעצם הסוד שלי".

מיקרוגלים לא זרים לאורית, יש לה שניים כאלה והם נמצאים בשימוש קבוע. "כאשר היה לי מיקרוגל אחד, הרגשתי כל הזמן שיש מעין תור של דברים שצריכים להיכנס אליו. ככה יצא שעד שסיימתי לחמם את הדבר האחרון, מה שהתחמם ראשון כבר הפך להיות קר. מהסיבה הזו החלטתי לרכוש מיקרוגל נוסף. כשהגעתי לחנות, הוצעו לי הרבה מאוד מיקרוגלים, כי לא הייתה לי מגבלה של תקציב. כיוון שהגעתי מוכנה וידעתי מראש מה אני רוצה, הבחירה הייתה מאוד פשוטה".

כאשר אורית נשאלת מה התכונות החשובות ביותר במיקרוגל, היא עונה באופן מיידי: 

  1. גודל – יש מיקרוגלים בכל מיני גדלים. חשוב שהמיקרוגל שאתם בוחרים יהיה מסוגל להכיל כמות אוכל שמתאימה לגודל המשפחה שלכם. אם הוא יהיה קטן מידי, תצטרכו לחמם כמה פעמים, ואם הוא יהיה גדול מידי, הוא סתם יתפוס מקום מיותר. בקיצור, המיקרוגל צריך להתאים למספר הנפשות במשפחה. אספקט נוסף הוא המקום שיש לכם במטבח. ישנם לא מעט בתים שבהם יש מעין נישה ספציפית למיקרוגל. בדקו לפני הרכישה האם המיקרו שאתם מתכננים לקנות יכול להיכנס לאותה הנישה, אחרת תצטרכו לערוך שינוי בכל המטבח כדי ליהנות מהמיקרו החדש. 
  2. פונקציות – מה אתם מתכננים לעשות עם המיקרוגל? האם אתם מתכננים רק לחמם או ממש לבשל במיקרו מאכלים? תשובה לשאלה הזו יכולה לערוך מעין מיון ראשוני בין היצע המיקרוגלים הקיימים. לפני שאתם מגיעים לחנות חשבו על הפרט הזה, כדי שתוכלו לכוון את איש המכירות.
  3. מחיר – כיום חברות רבות מייצרות מיקרוגלים, כך שההיצע הוא מאוד גדול וגם טווח המחירים מאוד רחב. גם כאן, יש צורך לחשוב על מגבלות התקציב – אם אלו קיימות, כמובן – עוד בטרם ההגעה לחנות. 

כמי שמורגלת לחסוך בזמן היכן שניתן, אורית בעצם מייעצת לעשות שיעורי בית לפני שמגיעים לחנות. "אפשר לקבל את כל המידע דרך האינטרנט ופשוט להגיע לחנות כדי לבצע רכישה. זו הדרך שבה אני פועלת, היא יעילה, מדויקת וחוסכת הרבה זמן".