קמין מומלץ לרכישה לבית האידאלי שלכם

קמין מומלץ לרכישה לבית האידאלי שלכם
קמין מומלץ

קמין מומלץ

קמיני עץ – הדרך הטובה ביותר לחמם את הבית

החורף הישראלי הוא אולי אחד החמקמקים ביותר ואף על פי כן, אולי דווקא בשל כך, אוהבי החורף חוגגים כל רגע: ההתקררות, קשת שיוצאת אחרי גשם, כל שלולית וכל הזדמנות להיכנס הביתה להכין מרק חם – כל אחד כזה הופך להיות חגיגה בחורף. אבל מכל הגורמים שהופכים את החורף לחוויה מחממת לב הם קמיני העץ. קמיני עץ היו מקובלים בשימוש במאות קודמות וחוזרים להיות פופולאריים הודות לאווירה הייחודית שהם מקנים לכל בית בו הם מוצבים. בחירה נכונה של קמין מומלץ תהפוך את החורף שלכם לחוויה בלתי נשכחת. 

קמיני העץ הקלאסיים

קמין העץ הקלאסי היה עיקר הבית: סביבו ישבו כל האורחים ובני הבית בימי החורף הקרים, הרבה לפני שמזגנים היו בשימוש תדיר ועוד הרבה לפני שבכלל הומצא החשמל. עם התקדמות הטכנולוגיה, החליפו את קמיני העץ הקלאסיים אלמנטים שונים ששימשו ומשמשים לחימום, ביניהם הרדיאטור, תנור הסלילים וכמובן המזגן.

במקור, היה קמין העץ גורם מלכלך ביותר בשל שאריות השריפה של העץ המוסק. יתרה מכך, כדי להמשיך ולחמם את הבית, יושבי הבית נדרשו להמשיך ו"להטעין" את הקמין בעוד ועוד גזרי עץ. גם השגת גזרי העץ לא הייתה עניין של מה בכך: היה צורך בחטיבת עצים במשך שבועות ארוכים ונשיאת העצים חזרה הביתה. גם כיום משמשים קמיני עץ בבתים רבים ובעיקר בכפרים, כאשר את גזרי העצים בני הבית קונים במרוכז. 

בחירה נכונה של קמין מומלץ

בחירה חכמה בקמין עץ מומלץ יכולה להיות המתנה הגדולה ביותר שתעניקו לעצמכם לקראת החורף. אין חולק על כך כי קמיני עץ הופכים כל בית למקום חמים, נעים ואינטימי – עד כדי כך שבני הבית כלל לא רוצים לצאת ממנו. קמיני העץ החדשים כבר אינם מלכלכים, אינם מצריכים התעסקות מתמדת ואולי חשוב מכל – מחממים ללא הפסקה ובלי טרחה מיוחדת מצדכם.

קמין מוסק עץ – הבחירה של כל הזמנים

קמין בהסקת עץ הוא הבחירה האולטימטיבית ולא פלא כי רבים מחפשים אחר קמין מומלץ לשימוש ביתי גם בימים בהם המזגן הרבה יותר נוח להפעלה. האווירה הייחודית הנוצרת בבית הודות להפעלת קמין עץ היא עניין ההופך כל חלל לאינטימי כל כך שגם ליבם של האנשים הקרים ביותר יתחיל להתחמם. 

מאפייניו של קמין מומלץ

קמין המומלץ ביותר הוא זה העשוי מתכת יצוקה, עמידה וחזקה, כזו העשויה מספר שכבות. קמיני עץ הנמכרים כיום ברשתות הינם בעלי אפשרויות שליטה מגוונות כך שמתקבלת התוצאה של בית חמים ונעים הודות להסקה, ובו בזמן מתאפשרת שליטה מלאה בגובה החום, בטמפרטורה, מידת ההצתה ועוד.

השליטה, במקום להתקבל ממספר העצים המוכנסים לתוך הקמין, מושגת באמצעות תמרון מידת החמצן הנכנסת לקמין. שליטה זו מושגת באמצעות כינון ידית פשוטה לתפעול ולא מסוכנת למגע. בניגוד לקמיני העץ המסורתיים, הגוזלים עצים רבים, פוגעים באקולוגיה ומצריכים משאבים רבים לצורך תחזוקה של האש הבוערת, קמיני העץ העכשוויים חסכוניים במשאבים שהם צורכים ומהווים אפשרות אקולוגית. 

הבעירה הנוצרת היא בעירה נקייה, לא מותירה סימנים, לא מלכלכת ולא מסוכנת. בניגוד לקמינים ישנים יותר, אין צורך בהתעסקות וכל שנותר לכם הוא ליהנות מהחום.