גריל

אז למה גריל גז ? ישראלים אוהבים לעשות על האש. אין כמו ארוחה חגיגית שמכינים ואוכלים בחוץ – במרפסת או בחצר ואפשר גם בפארק, או על חוף הים. יחד עם האהבה הגדולה למנגלים, ישראלים גם לא ממש אוהבים את ריח העשן ומי שחשובה לו איכות הסביבה, גם לא מתחבר לשימוש בפחמים.

לכל החסרונות האלה יש פתרון חכם אחד – גריל גז.

גריל גז BROIL CHEF FOX
11% הנחה

גריל גז BROIL CHEF F...

המחיר המקורי היה: ₪1,799.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪1,599.90.
גריל גז DUKE 100
11% הנחה

גריל גז DUKE 100

המחיר המקורי היה: ₪1,799.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪1,599.90.
גריל גז נייד - גזנע
25% הנחה

גריל גז נייד –...

המחיר המקורי היה: ₪399.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪299.90.
גריל גז נייד
13% הנחה

גריל גז נייד O GRILL

המחיר המקורי היה: ₪1,499.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪1,299.90.
גריל חשמלי
17% הנחה

גריל חשמלי 200

המחיר המקורי היה: ₪599.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪499.90.
חגז - מנגנון כיבוי לגז ביום טוב
14% הנחה

חגז – מנגנון כ...

המחיר המקורי היה: ₪350.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪299.90.

גריל

גריל גז – איך לבחור את הגריל הנכון 

כיום אפשר למצוא בנייה מתקדמת, עם בתים שיש להם חיבור לגז במרפסת ובחצר – כדי לאפשר לבעלי הבית לעשות על האש מתי שמתחשק להם – בלי להפריע לשכנים ובלי לרוץ לקנות פחמים, כדי לעשות בשר איכותי על הגריל.

פשוט מחברים את הגריל לצינור הגז, מפעילים, לא צריך לחכות שהפחמים יתחממו – כי האש מחממת באופן מידי ולא צריך לחשוש שהבשרים יישרפו – כי אתם יכולים לשלוט בעוצמת הלהבה בלחיצת כפתור ויש לכם ארוחת מנגל ביתית, טעימה, חסכונית ובריאה.

אז איך תבחרו את הגריל שמתאים לכם ולצרכים שלכם? לפניכם מדריך קצר, שיעזור לכם לעשות סדר ולבחור נכון.

איך תדעו שמדובר בגריל גז איכותי?

 • ייצור מחומרים איכותיים – כל גריל גז מורכב מגוף, מפריד להבה ורשת. מתוך שלושת החלקים האלה, גוף הגריל והמבערים שלו מתבלים מהר יחסית ולכן חשוב שיהיו מיוצרים מחומרים איכותיים. גוף איכותי של גריל גז מומלץ, יהיה עשוי מאלומיניום יצוק.
 • לא תמיד המחיר קובע – נכון שגוף מתכת מצופה אמייל הוא זול יותר, אבל לטווח הרחוק, הוא יקר יותר, מפני שתצטרכו להחליף אותו לאחר תקופת שימוש קצרה יחסית.
 • חלקים איכותיים – גם מפריד הלהבה, רצוי שיהיה עשוי מנירוסטה, כך שיחזיק מעמד לאורך זמן ויבצע בצורה טובה את התפקיד שלו – שמירה על המזון מפני מגע ישיר. לעומת זאת, הרשת צריכה להיות עשויה מברזל יצוק וכבד, כדי שתחזיק מעמד לאורך זמן, תעמוד בתנאי החום ותאגור חום בצורה מקסימלית, כדי לצלות את המזון בצורה איכותית יותר.
 • ניקוז שומנים – גריל גז, או מנגל גז, איכותי, זקוק גם למערכת לניקוז עודפי השומן, כדי להישאר נקי ותקין. מערכת כזו שומרת לא רק על הגריל עצמו, אלא גם על הבטיחות של המשתמשים בו, מפני שהיא עוזרת למנוע התפרצות של להבות, כתוצאה משריפה לא מבוקרת של שומן.
 • ניקיון – לצורך ניקיון קל של הגריל, כדאי גם לבדוק שיש בו כמה שיותר חלקים נשלפים, כך שתוכלו לנקות אותם יותר בקלות.
 • חסכוני באנרגיה – גם אם אתם מחפשים גריל גז במבצע, כדי לחסוך בעלויות, כדאי שתחשבו לטווח הארוך ותחפשו דווקא גריל שיש לו סימון דירוג אנרגטי. סימון זה מעיד על רמת תצרוכת האנרגיה, או הגז של הגריל. ככל שהוא חסכוני יותר בגז, הוא חוסך לכם בעלויות לטווח הארוך במידה משמעותית מאוד ועל הדרך, גם שומר על איכות הסביבה. חשוב לציין, שגריל חסכוני בגז אינו בהכרח גריל עם עוצמת להבה נמוכה ולהיפך. דווקא יצרנים של גריל איכותי, עם עוצמת אש טובה, מקפידים על כל האלמנטים, ביניהם גם תצרוכת נמוכה לרווחת הצרכנים והסביבה.
 • מכסה וכיסוי למנגל גז – במיוחד בישראל, חשוב לרכוש מנגל גז שיש לו כיסוי. אפשר להשתמש בכיסוי בד איכותי, שישמור על חלקי המנגל מפני תנאי מזג אוויר קשים וישמור עליו לאורך זמן. המכסה של המנגל צריך להיות בעל דופן כפולה, מה שמסייע להגן עליכם מפני כוויות וגם במקרה הזה – מכסה איכותי יהיה עשוי מאלומיניום.
 • מברשת וסט כלים – עזרים קטנים, שאולי נשמעים לכם כמו פינוק, או מותרות, אבל יכולים לשדרג בקלות את חוויית הצלייה והשימוש במנגל, לשמור על הבטיחות שלכם בזמן השימוש ולשמור על תקינות המכשיר לאורך זמן.

מאפיינים נוספים שכדאי לבחון לפני שקונים מנגל גז 

 1. גודל המנגל, או הגריל – את גודל המכשיר תבחרו בהתאם לכמות האורחים שאתם נוהגים להאכיל בכל ארוחת על האש. אם אתם נוהגים לארח עד 10 אנשים בכל ארוחה, יספיק לכם גריל גז 2 מבערים ואם אתם נוהגים לארח מעל 20 איש בארוחה, ייתכן שתצטרכו גריל גז 3 מבערים ואפילו 4.
 2. אחריות – בדקו את תקופת האחריות המובטחת לכם על הגריל לפני שתקנו אותו. גם אם ראיתם שיש על הגריל תו תקן של מכון התקנים, חשוב שתבדקו מה אורך תקופת האחריות שאתם מקבלים. אחריות באורך 5 שנים היא לרוב סימן שהמוצר שייך לחברה רצינית ואמינה ועדיין, חשוב שתבדקו שהאחריות כוללת כל אחד מחלקי הגריל, כך שגם אם יתקלקלו מבערי הגז, התיקון יהיה מכוסה בתעודת האחריות.
 3. בחרו גריל שיש לו גלגלים, כדי שיהיה לכם נוח להזיז אותו לפי הצורך, בעיקר כשתרצו לנקות מסביבו לאחר השימוש.
 4. בחרו גריל גז, שיש לו פיזור חום אחיד, שישמור על מידת עשייה שווה לכל המזון המונח עליו, או גריל שמאפשר שליטה מקסימלית בעוצמת הלהבות בכל חלקיו.
 5. מרחק הרשת מהמבערים – רשת הממוקמת קרוב מדי למבערים, תגרום לשריפה של המזון על אש ישירה ורשת המרוחקת מדי מהמבערים, תאלץ אתכם להשתמש בכמות גדולה של גז וזמן ארוך של צלייה. לכן חפשו גריל, שהרשת שלו ממוקמת במרחק סביר מהמבערים.

8 כללים להתקנה ושימוש בטיחותי ותקים בגריל גז

 1. בחרו את המיקום של המנגל – אם אתם מתכננים למקם אותו במרפסת, למשל, בדקו שיש לפחות 30 סנטימטרים בין גב הגריל לבין כל דבר אחר מסביבו – קירות, חפצים, רהיטים ועוד. ודאו שפתיחת המכסה של הגריל תיעשה בקלות ושלא תופרע על ידי אביזרים וחפצים שונים מסביב. לגבי צידי הגריל – המרווח הדרוש להם הוא חצי מטר לפחות ואילו חלקו הקדמי של הגריל, צריך להיות במרחק של 2 מטרים לפחות מכל חפץ, קיר, רהיט, או פריט אחר בסביבה.
 2. הקפידו על חיבור הגריל לגז על ידי טכנאי גז מוסמך בלבד! טכנאי גז מוסמך, הוא בעל המקצוע היחידי המורשה לבצע פעולה כזו והיחיד שמכיר את כללי הבטיחות לאורכם ולרוחבם ויכול לחבר את הגריל שלכם לגז, מבלי לחשוף אתכם לסכנות בטיחותיות, הנובעות מעבודה רשלנית.
 3. בדקו שצינור הגז אינו חשוף לשמש. אם הצינור חשוף לשמש, הוא גם חשוף לבלאי ברמה גבוהה יותר ועלול להפוך למסוכן. אם אין לכם ברירה והצינור ממוקם תחת שמש ישירה – דאגו לו לכיסוי איכותי ואטום, שישמור עליו מפני נזקי השמש ודאגו להחליף אותו כל שנתיים.
 4. בכל פעם שטכנאי הגז מגיע אליכם לבדיקה תקופתית של הכיריים ומערכות גז אחרות בבית, בקשו ממנו לבדוק גם את המנגל.
 5. כאשר הגריל אינו בשימוש, הקפידו לסגור את ברז הבטיחות שלו.
 6. העדיפו להשתמש בבלון גז שנמצא מחוץ לבית, אך אם אין לכם אפשרות כזו, הקפידו להרחיק את בלון הגז מהגריל במטר אחד לפחות.
 7. הקפידו על ניקוי תקופתי של הגריל, כדי שלא יצטבר לכלוך ויפגע בפעולה התקינה של המכשיר. הימנעו משימוש במסירי שומן חזקים, שעלולים לפגוע בחלקים עדינים של הגריל. העדיפו שימוש בסבון כלים ומים חמים.
 8. החזיקו תמיד מטף כיבוי בקרבת מקום, המותאם לשימוש בעת שריפה ממקור גז, למקרה הצורך.

לסיכום – בחירה של גריל גז איכותי תלויה רק בכם

מנגל גז, או גריל גז, הוא מוצר שמיועד לשפר את איכות החיים ולהקל על עבודת הצלייה. 

לכן חשוב שתרכשו מכשיר איכותי, שישרת אתכם נאמנה לאורך זמן. 

הקפידו לקנות מיצרן מוכר ואיכותי, אך גם ממשווק מוכר ואמין, שימו לב לאורך תקופת האחריות, לחומרי הגלם מהם מיוצר כל חלק בגריל שלכם ובחרו מכשיר שגודלו מתאים לצרכים שלכם.

הקפידו על כללי הבטיחות, כדי שתוכלו להנות מהשימוש בגריל החדש שלכם ללא תקלות ולבלות עם האורחים שלכם בשלווה ונחת.