כל מה שחשוב לדעת על בוצ'ר לבשר

כל מה שחשוב לדעת על בוצ'ר לבשר
בוצ'ר לבשר

בוצ,ר לבשר

בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמה מעניינת בארץ: עוד ועוד אנשים מגלים את חדוות העשייה הקולינרית, ומקדישים יותר ויותר זמן לבישול, אפייה, צלייה ובאופן כללי הכנת מאכלים מכל הסוגים. המגמה הזו באה לידי ביטוי ברייטינג הגבוה של תוכניות בתחום האוכל, בפופולריות העצומה של בלוגים שעוסקים בקולינריה משלל היבטים – וגם ברכישת מוצרים שמאפשרים לממש את הכישרון באופן הטוב ביותר. אחד מהמוצרים האלה הוא בוצ'ר לבשר, וכדאי להכיר אותו.

מה זה בעצם בוצ'ר לבשר?

בוצ'ר הוא קרש חיתוך, אבל לא עוד קרש חיתוך, אלא כזה שמיועד במיוחד לחיתוך בשרים. זהו כמובן גם מקור השם – בוצ'ר באנגלית הוא קצב – וההתאמה לפעולה הספציפית של חיתוך נתח בשר כזה או אחר נובעת מרמת הקשיחות המדויקת של העץ ומהמבנה של הקרש. בבוצ'רים איכותיים כיוון סיבי העץ הוא כלפי מעלה, ולכן הסכין לא נשחקת ולא מחליקה. כמו כן מובטחת אריכות ימים לכל בוצ'ר לבשר שבנוי בשיטה זו.

מאיזה עץ מייצרים בוצ'רים לבשר?

באופן טבעי ישנם מספר סוגי עצים שמתאימים לייצור בוצ'ר לבשר. ביניהם: אגוז אפריקאי, אלון אירופאי וסיסם הודי. הסיסם ההודי הוא עץ נפוץ מאוד בפקיסטן, נפאל, בהודו מן הסתם וגם בישראל הוא התאקלם היטב לאחר שהובא לכאן עוד לפני קום המדינה. זהו עץ עמיד מאוד ומצד שני נוח לעיבוד, והוא משמש לייצור פורניר וגם רהיטים שונים, בנוסף לבוצ'רים.

המאפיינים הספציפיים של הבוצ'ר

בוצ'רים הם כאמור לא עוד קרש חיתוך אלא משטח ייעודי לחיתוך בשר. מאפיין אחד הוא היעדר הסדקים. זוהי תכונה חשובה מאוד כשעובדים עם בשר, משום שהיא מבטיחה סטריליות וכך אין סכנה של זיהומים שעלולים לפגוע בבריאות שלנו. עוד מאפיין ספציפי הוא תעלה היקפית שאליה מתנקזים הנוזלים שניגרים מהבשר בזמן החיתוך. כמו כן ישנם בוצ'רים עם גומות ייעודיות למלח ולפלפל כדי שיהיה נוח וקל לתבל את הנתח.

איך להאריך את תוחלת החיים של הבוצ'ר?

תחזוקת בוצ'ר לבשר כוללת ניקיון יסודי אחרי כל שימוש וייבוש מלא. הניקיון הכרחי משום שהקרש סופג את המיצים של הבשר, ולכן עלול להתלכלך ואפילו להזדהם. הייבוש קריטי על-מנת שהעץ לא ירקיב. מעת לעת כדאי למרוח שמן על הבוצ'ר. שמן איכותי (שמן שקדים, שמן פשתן או שמן ייעודי לבוצ'רים) מפחית את הסיכון להופעת חיידקים ומזהמים אחרים, ומונע עובש. פעולת השימון תתבצע אך ורק כשהבוצ'ר יבש לגמרי. חשוב לאחסן את הבוצ'רים במקום יבש, קריר וכזה שאינו חשוף לשמש.

איך לבחור בוצ'ר?

הפרמטר העיקרי הוא גודל הקרש, ומן הסתם כדאי לבחור בוצ'ר של יצרנית ותיקה ואחראית. אם הבוצ'ר נרכש כמתנה – ליום הולדת, יום נישואין, לכבוד קידום בעבודה, כהכרת תודה על עזרה, למפקד שמשתחרר מהצבא או כל סיבה אחרת – מומלץ להוסיף לו חריטה. חברת nios מספקת שירותי חריטה וגם בוצ'רים איכותיים, ובהתאם תוכלו למצוא אצלה את המתנה המושלמת.